Meet One

RaceTab by MileSplit/FloSports Coach Techa, Music City Super Squa

         Sumner XC League, Meet #1 - 9/9/2018 6:27:57 PM         
             Sanders Ferry Park, Hendersonville, TN              

                        K-2nd Grade Mile                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
                              Girls                              
-----------------------------------------------------------------
  1 Regan Brown            2 Burrus                7:47.00       
  2 Oana Kocak             2 Jack Anderson         8:27.00       
  3 Jaci Claire Curtis     2 Burrus                9:47.00       
  4 Katie Pardue           1 Westmoreland          9:48.00       
  5 Jolie Gevedon          K Madison Creek        10:33.00       
  6 Preston Insonga        1 Burrus               10:41.00       
  7 Amelia Oglesby         2 Burrus               11:36.00       
  8 Maci Shenefield        2 Burrus               12:12.00       
-----------------------------------------------------------------
                              Boys                               
-----------------------------------------------------------------
  1 Zach Hall              2 Homeschool            8:06.00       
  2 Knox Miles             1 Burrus                8:35.00       
  3 Colton Lawson          1 Burrus                8:39.00       
  4 Peyton Slusher         2 Howard                8:43.00       
  5 Leland Shaw            2 Beech                 9:27.00       
  6 Paxton Leffew          1 Burrus               10:45.00       
  7 Shrivasa Rameshi       1 Burrus               11:05.00       
  8 Greyson Buckley        K Burrus               11:38.00       
  9 Sreeranga Rameshi      1 Burrus               11:58.00       
 10 Sawyer Sprouls         K Burrus               12:13.00       
                    3rd-5th Grade Girls Mile                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Mallorie Springs         Jack Anderson         6:26.53      1
  2 Brielle Gevedon        5 Madison Creek         6:47.32       
  3 Hannah Hall            5 Homeschool            7:12.22       
  4 Zara Kocak             4 Jack Anderson         7:19.23      2
  5 Alaina Henley          3 Indian Lake           7:25.88       
  6 Braelyn Walker         3 Westmoreland          7:25.95      3
  7 Harper Jaggers         5 Burrus                7:33.78      4
  8 Molly Abbondanza         Jack Anderson         7:33.97      5
  9 Teagan Lange           4 Jack Anderson         7:35.35      6
 10 Sarah Grace Slusher    5 Howard                7:45.75       
 11 Emme Sinclair Krueger  5 Madison Creek         8:00.59       
 12 Mariah Osborne           Madison Creek         8:03.33       
 13 Lexie Beasley          4 Bethpage              8:05.75       
 14 Layla Stephens         3 Westmoreland          8:07.26      7
 15 Sadie Carlson          4 Jack Anderson         8:12.01      8
 16 Sadie Smith            5 Burrus                8:14.80      9
 17 Karley Eden            5 Westmoreland          8:20.32     10
 18 Savannah Hurst         5 Davidson Academy      8:22.28       
 19 Gracie Ray             3 Burrus                8:22.40     11
 20 Alexa Herald           3 Westmoreland          8:29.39     12
 21 Maddie Burgett           Jack Anderson         8:31.69     13
 22 Freeman Gintre         4 Westmoreland          8:34.59     14
 23 Ruby Black             4 Burrus                8:50.76     15
 24 Charlize Drolet          Jack Anderson         8:55.59     16
 25 Ryleigh Cox            4 Burrus                9:01.97     17
 26 Reese Madar            3 Burrus                9:02.17     18
 27 Nadia Oglesby          5 Burrus                9:02.48     19
 28 Sloane Binkley         5 Burrus                9:04.94       
 29 Brianna Buckley        4 Burrus                9:09.47       
 30 Kloe Domescik          3 Burrus                9:29.90       
 31 Greta Vonderharr       3 Burrus                9:40.79       
 32 Evie Fontenot            Jack Anderson         9:42.21       
 33 Macy Watkins             Jack Anderson         9:49.46       
 34 Ana Cecilia Gourieux   2 Jack Anderson         9:54.40       
 35 Sydney Kopp            4 Burrus                9:54.59       
 36 Trista Carlson         4 Jack Anderson         9:55.64       
 37 Zoe Young              5 Jack Anderson        10:01.64       
 38 Gregory Ellla            Jack Anderson        10:05.25       
 39 Brooke McCarley        5 Burrus               10:05.87       
 40 Melanie McGinn         3 Jack Anderson        10:12.92       
 41 Kayleigh Billings        Jack Anderson        10:19.28       
 42 Lilly Taylor           5 Jack Anderson        10:58.52       
 43 Annalee Sprouls        3 Burrus               11:08.04       
 44 Adeline Johnson        3 Burrus               11:19.29       
 45 Gracie Clark             Jack Anderson        11:20.97       
 46 Annlyn Baga            5 Madison Creek        11:29.06       
 47 Nicole Ohanessian      3 Jack Anderson        11:34.76       
 48 Annabelle Erlewine       Jack Anderson        11:38.39       
 49 Shrivasa Rameshi       1 Burrus               11:43.92       
 50 Madelynn Bradley       3 North Sumner         11:53.81       



              3rd-5th Grade Girls Mile Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Jack Anderson          22      1    2    5    6    8   13   16  
      Total Time: 37:08      Average: 7:25.42      1-5 Split: 1:46
  2 Westmoreland           46      3    7   10   12   14    -    -  
      Total Time: 40:58      Average: 8:11.51      1-5 Split: 1:09
  3 Burrus                 56      4    9   11   15   17   18   19  
      Total Time: 42:04      Average: 8:24.75      1-5 Split: 1:29
3rd-5th Grade Boys One Mile Run                 
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Pierce Miller          5 Jack Anderson         6:29.70      1
  2 Matthew Bessling       5 Burrus                6:36.43      2
  3 Harrison Andrews       5 Burrus                6:40.26      3
  4 Bryce Williams           Jack Anderson         6:48.59      4
  5 William Brachey        5 Jack Anderson         6:52.40      5
  6 Grayson Walker         5 Westmoreland          6:52.71       
  7 Ryan Rose              4 Burrus                6:59.25      6
  8 Trace McCloud          3 Westmoreland          7:02.45       
  9 Nate Kizzire           5 Jack Anderson         7:22.31      7
 10 Isaac Mitchell         3 Beech                 7:24.37       
 11 Lincoln Andrews        3 Burrus                7:26.46      8
 12 Parker Regan           3 Westmoreland          7:28.29       
 13 Jake Crouch            5 Burrus                7:29.10      9
 14 Rush Lakatos           5 Burrus                7:29.99     10
 15 Liam Weybright         4 Jack Anderson         7:39.42     11
 16 Truman Hall            3 Jack Anderson         7:40.49     12
 17 Brayden Swaby          3 Beech                 7:49.36       
 18 Izaiah Young           3 Merrol Hyde           7:51.38       
 19 Connor Ayre              Jack Anderson         7:51.87     13
 20 Brody Dyer             4 Jack Anderson         8:08.74       
 21 Charlie Salvador       4 Jack Anderson         8:11.87       
 22 Jackson Pardue         4 Westmoreland          8:22.87       
 23 Claude Stagg           3 Jack Anderson         8:34.50       
 24 Brody Rains            3 Burrus                8:49.83     14
 25 Nicholas Lawson        4 Burrus                8:58.53       
 26 Cash Elder               Jack Anderson         9:00.59       
 27 Sammy Tilney           3 Jack Anderson         9:00.66       
 28 William Emerson          Jack Anderson         9:11.02       
 29 Christian Findley      3 Madison Creek         9:11.61       
 30 Jackson Tugwell          Jack Anderson         9:11.87       
 31 Preston Tugwell          Jack Anderson         9:12.28       
 32 Jackson Allingham        Jack Anderson         9:17.43       
 33 Reid Lemmon            3 Jack Anderson         9:21.16       
 34 Connor Crenshaw        3 Jack Anderson         9:35.75       
 35 Brady Jaynes           4 Jack Anderson        10:26.99       
 36 Landon Wheeler         3 Burrus               10:56.03       
 37 Logan Wheeler          3 Burrus               11:20.73       



           3rd-5th Grade Boys One Mile Run Team Scores           
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Burrus                 28      2    3    6    8    9   10   14  
      Total Time: 35:12      Average: 7:02.30      1-5 Split: 53
  2 Jack Anderson          28      1    4    5    7   11   12   13  
      Total Time: 35:13      Average: 7:02.49      1-5 Split: 1:10